Co je u nás novéhoVšechny aktuality

Nadcházející akceVšechny akce

Vítáme Vás na našich stránkách,

Mateřská škola na Jahodnici je umístěna na menším sídlišti a současně sem dochází děti ze zástavby rodinných domků na Jahodnici a části Hostavic. Byla otevřena v září 1985 jako dvoutřídní mateřská škola. Patronátním závodem byl v té době státní podnik Kovošrot, který se velkou měrou podílel i na vybavení prostor v celém objektu. V současné době je mateřská škola zařízením MÚ MČ Praha 14 a od roku 2001 samostatným právním subjektem, sloučením s MŠ Osická, jako detašovaným pracovištěm. Z důvodu velkého počtu dětí v této lokalitě a nízké stávající kapacity MŠ byla v roce 2009 v rekordně krátké době (4 měsíce) provedena přístavba 2 tříd. Mateřská škola prošla vcelku rozsáhlou přestavbou a rekonstrukcí a získala tak i novou podobu budovy. Společný název pro obě školy je MŠ Jahodnice.

Obecná charakteristika MŠ Jahodnice:

Zařízení je panelového typu, budova je účelová, dvoupodlažní, rozdělena na část pro výchovu a vzdělávání dětí a část hospodářskou, kde je umístěna ředitelna, kancelář vedoucí školní jídelny, kuchyně, skladové prostory, prádelna a kotelna. Škola je obklopena zahradou, bohužel s málo vzrostlými stromy, které by tvořily stín. Dostupnost MHD v krátké vzdálenosti, dosažitelnost metra Rajská zahrada cca 15 minut autobusem. Kapacita MŠ je 108 dětí.
Věkové složení dětí je od 3 do 6 let ve třídách : Motýlci ,Včelky , Kočičky, Pejsci.
Rozdělení dětí je smíšené, avšak v horních třídách jsou děti předškolní a středně staré a ve spodních třídách dětí středně staré a mladší. Děti s dovršením předškolního věku, automatický přecházejí do horních tříd, kde je čeká plnohodnotná příprava ke vstupu do ZŠ.