5.setkání

5. SETKÁNÍ EKOTÝMU
31.1.2023

Dnes jsme se přivítali našim tancem, a pak k nám přišla velká návštěva - paní hospodářka.
S pomocí obrázků „Analýzy“ jsme paní hospodářce říkali otázky pana křečka a ona nám na ně odpovídala. Dozvěděli jsme se mnoho nového, když už jsme znali odpovědi na všechny otázky, rozloučili jsme se s paní hospodářkou naším tancem „Mango“ a vrhli jsme se na vyhodnocování otázek – Analýzu.

OTÁZKY A ODPOVĚDI:

1. Dostávají děti k jídlo syrové ovoce a zeleninu?
Ano, dostávají ovoce či zeleninu ke svačince (jablko, pomeranč, banán, okurku, papriku, rajče atd.)

2. Je ovoce a zelenina, které ve školce děti dostávají českého původu?
Část potravin, především ta sezónní je z ČR, některé potraviny nakupujeme z ciziny, hlavně ty, které se u nás nepěstují. Z masa ryby a kuřata nakupujeme zahraniční.

3. Využíváte ve školce výpěstky ze školní zahrady, jakým způsobem?
Ano, ochutnávali jsme jablíčka, která vyrostla na stromě, který zasadil ekotým, dále jsme si domů nosili kytičky levandule, ochutnávali jsme vodu s mátou, chleba s pažitkou a rajčátka.
Paní hospodářka nám řekla, že pro celou školku pěstujeme málo zeleninky, ale že bychom jí mohli pomoci, a vypěstovat bylinky, které potřebuje na vaření – tymián, libeček, pažitka, petržel, bazalka.
Takže nás čeká další schůzka, musíme se o tom poradit s paní učitelkou Mili, která se ve školce stará o záhonky.

4. Jak často zařazuje školka bezmasé jídlo? Je toto jídlo sladké nebo nesladké?
Jídlo bez masa máme 1x týdně, hlavně v pondělí a sladké jídlo máme
2x za měsíc. Paní hospodářka vymýšlí jídelníček tak, aby během týdne děti dostaly vše, co potřebují pro zdravý růst.

5. Je k dispozici voda či neslazený nápoj?
Ano.

6. Mohou děti ovlivnit množství jídla, které ve školce dostanou a jakým způsobem?
Ano, můžeme paní kuchařce, která nám nandavá říci, kolik jídla chceme, pokud nám chutná a máme v bříšku ještě místo, můžeme si přidat.
7. Sledujete v jídelně množství jídla, které se vyhodí?
Nesledujeme.

8. Znáte oblíbená jídla dětí ve školce?
Ano, paní hospodářka přesně věděla, co dětem nejvíce chutná a co jim moc nechutná, prý to pozná podle toho, kolik si děti přidávají a kolik zůstává zbytků.
9.Sledujete s rodiči jídelníček v MŠ? Mají rodiče přehled o jídelníčku v MŠ?
Ano, paní hospodářka dává jídelníček na další týden do šatny a na stránky naší školky.
Nalepili jsme otázky analýzy na velký papír a vyrobili jsme veselé a smutné smajlíky, které jsme pak o otázkám lepili jako odpovědi.
Nakonec jsme si na rozloučenou zatančili „Mango“ a budeme se těšit na další setkání!!!!!

[album/Album_Model_Album/688/Obrazek7.png][album/Album_Model_Album/688/Obrazek6.png]