Dítě a zvíře

Tento projekt se prolíná celým školním rokem. Dává si za cíl zejména zprostředkovat dětem osobní kontakt se živými zvířaty.
Stálý osobní kontakt je možný díky morčatům ve třídě Motýlci a rybičkám (a krevetkám) ve třídě Včeličky. Kromě toho minimálně jednou za rok zorganizujeme buď výlet na nějakou farmu či do ZOO nebo návštěvu zajímavých zvířat v naší MŠ. 
 

kun.jpg

Ve školním roce 2020/21 se nám podařilo navzdory vládním omezením zorganizovat návštěvu koně. Děti si po skupinkách vyslechly zajímavé povídání a mohly si nádherného bělouše i pohladit.


Ve stejném roce k nám zavítal pracovník Lesů hl. města Prahy s povídáním o lesních zvířatech. Žádné živé lesní živočichy sebou sice neměl, ale děti si mohly osahat např. parohy nebo kožešiny. 
 
lesni.jpg
IMG_20191022_103854.jpg

V říjnu 2020 jsme se vypravily na výlet na farmu v Soběhrdech. Děti se seznámily nejen s běžnými hospodářskými zvířaty, ale třeba i s velbloudy či vzláštními druhy skotu.
 

V říjnu 2018 jsme jely do Hulic do Včelího světa. Děti mohly spatřit fascinující život včel v zajímavých expozicích s výkladem přizpůsobeným jejich věku. Také si vyzkoušely svůj čich, podle kterého včely poznají, ve kterém úlu mají svou královnu. Nakonec je čekalo tvoření s včelím voskem.
 
vcely.jpg
kanisterapie.jpg

Ve témže školním roce (2018/19) jsme k nám pozvaly odbornice na kanisterapii. Děti si například mohly vyzkoušet, jak se krmí ježci.