Dýňování

Dýně jsou zelenina nepřeberných možností využití. Má mnoho druhů, barev, tvarů a způsobu použití. Je možné ji konzumovat na mnoho způsobů, ale i použít k různým dekoracím. V naší MŠ neslavíme cizí svátky (Halloween), ale to neznamená, že si dýni nemůžeme také vyřezat.
Stejně jako Jablíčkování se jedná o projekt menšího rozsahu - tedy specifický pro naší MŠ. Je to tzv. integrovaný blok, který rošiřuje školní vzdělávací plán.
[dynovani.png]

Cílem tohoto projektu je provést děti obdobím sklizně zeleniny, která mnoho využití.
Projekt je rozvržen do dvou týdnů, ve kterých využíváme dýně ve všech možných činnostech od malování, kreslení, stříhání přes učení básniček a písniček. Děti se seznamují se sklizní, zpracováním i uskladňováním.
Nad rámec nechybí ani vynikající dýňová polévka z naší školní kuchyně, a také tento blok vyvrcholí akcí na zahradě s rodiči. Tento rok se bude konat 13. října.
V průběhu Dýňování také jedeme na výlet, pokud je to možné, tak na začátku projektu jako jeho zahájení.
Letos se chystáme do Dýňového světa a to 6. října. Na Statku u Pipků se zabývájí pěstováním dýní a obilovin. Děti se zde dozví mnoho zajímavých informací, prohlédnou si všechny možné druhy dýní a také si pro každé dítě jeden kousek přivezeme. Ten následně ve školce použijeme na další tvoření.